بیمه عمر و تشکیل سرمایه

معرفی کامل بیمه عمر و تشکیل سرمایه سامان

بیمه عمر و‌تشکیل‌سرمایه سامان، مجموعه کاملـی از پوشش های بیمـه‌ای و سـرمایه‌گـذاری میباشد. که به عنوان ابـزاری جهت برنامه ریـزی مالـی برای تمامـی اقشـار جامعـه ارائه شده است. این بیمه تا حد زیـادی نگرانـی های اقتصـادی افراد و خـانواده‌ها را از خطـرات تهدید کننده زندگی آسوده میکند. همینطـور نگرانـی هایی که افراد در زمان بازنشستگـی و افت درآمـد ناشـی از آن دارند را تحت پـوشش قرار میدهـد. بهره‌مندی از خدمات بیمه ای عمر در کنار سرمایه گذاری سودآور از جمله ویژگی های محصولات اندوخته‌ساز سامان میباشد. در بیمه عمر وتشکیل‌سرمایه سامان در ازای پرداخت حق بیمه سالانه، پس از مدت زمان مشخص، از مزایای بیمه ای این محصول بهرمند خواهید شد. از جمله این پوشش ها میتوان فوت، دریافت مستمری، از کارافتادگی، امراض خاص و غیره نام برد.

معرفی کامل بیمه عمر و تشکیل سرمایه سامان

در کنار خدمات بیمه ای، خدمات غیر بیمه‌ای بسیاری مانند دریافت وام بدون ضامن از محل اندوخته و خدمات برجسته دیگر به همراه بیمه‌نامه ارائه میگردد. توجه داشته باشیـد میـزان سـود سرمایه‌گـذاری شمـا به اندوختـه بیمـه‌نامه و سبد انتخابی بیمه بستگی دارد. هر چقدر میزان حق بیمه سالیانه بیشتر باشد سودآوری بیشتری قابل پیش بینی خواهد بود.

دو نوع سود تضمینی و قطعی در بیمه عمر سامان

حق بیمه هایی که بیمه‌گذار بابت بیمه عمر سامان پرداخت می‌کند به طور کامل صرف پذیرش ریسک بیمه نمی‌شود. بلکه نزد شرکت بیمه می‌ماند و شرکت سامان با این حق بیمه‌ها در امور مختلف سرمایه‌گذاری می‌کند. مطابق قانون، بیمه‌گذار در سود حاصل از این سرمایه‌گذاری سهیم است. در بیمه عمر سامان دو نوع سود تضمینی و سود قطعی (حاصل از مشارکت) به بیمه‌گذار ارائه می‌شود.

سود تضمینی

سودی است که توسط سازمان بیمه مرکزی تعیین شده است. این سود در همه شرکت‌های بیمه باید به طور یکسان پرداخت شود.

سود قطعی

بیمه سامان با حق بیمه‌های دریافتی بیمه عمر و تشکیل‌سرمایه در امور مختلف سرمایه‌گذاری می‌کند. بیمه‌گذار در سود حاصل شده سهیم است. مقدار دقیق این سود در هر شرکت بیمه متفاوت است و به فعالیت‌های اقتصادی آن شرکت بستگی دارد. همچنین در هر سال با توجه به وضعیت اقتصادی کشور، ممکن است میزان سود با سال‌های قبل متفاوت باشد.

سود بیمه عمر سامان سال98 و 99

بیمه عمر، یک پوشش اصلی و چندین پوشش اختیاری

اصلی‌ترین پوشش بیمه عمر، سرمایه فوت است. در صورت فوت بیمه‌گذار در طول مدت قرارداد، سرمایه زندگی به عنوان غرامت به خانواده یا ذینفع بیمه‌گذار پرداخت می‌شود. اما چند پوشش تکمیلی هم در این بیمه وجود دارد. که انتخاب این پوشش‌ها به عهده بیمه‌گذار میباشد. از جمله این پوشش ها میتوان به پوشش ازکارافتادگی، معافیت از پرداخت حق بیمه و امراض خاص اشاره کرد. در ادامه، هر کدام از پوشش های تکمیلی توضیح داده شده اند.

پوشش های تکمیلی بیمه عمر سامان

اگر بیمه شده در اثر حادثه (طی مدت قرارداد) دچار ازکارافتادگی شود، برابر سرمایه فوت به وی غرامت پرداخت می‌شود. به علاوه طی مدت ده سال تا ۳۰۰ برابر حق‌بیمه، درآمد ازکارافتادگی به ایشان پرداخت خواهد شد.

اگر بیمه‌گذار دچار ازکارافتادگی شود احتمالا قادر به کسب درآمد نیست. این پوشش امکانی را فراهم نموده تا بیمه‌گذار از پرداخت حق‌بیمه‌ها معاف شود. بدون آنکه بیمه عمر باطل گردد. از این طریق بیمه شده می‌تواند از مزایای بیمه عمر به مدت ده سال، بدون پرداخت حق بیمه استفاده نماید.

پرداخت ۱۰۰ درصد سرمایه زندگی جهت بیماری های صعب العلاج. بیمه عمر سامان بهترین پوشش های امراض خاص را در بین شرکت های بیمه‌ای داخل کشور دارا میباشد. که در سه طرح پایه، آسایش و ممتاز برای شما عزیزان ارائه شده است. با ما همراه باشید تا با طرح های امراض خاص بیشتر آشنا شوید

در صورت فوت بیمه‌شده در اثر حادثه، مبلغی معادل چهار برابر سرمایه فوت عادی به ذینفع وی پرداخت می‌شود.

در صورت تایید مراجع ذیصلاح، در سال آخر حیات ۲۵٪ سرمایه عمر به بیمه شده پرداخت میشود.

امراض خاص و طرح ها

  بسیاری از افراد جامعه، اعضای خانواده، فرزندان یا والدین از بیماری سخت و لاعلاج رنج می برند. بیمه سامان در نظر دارد با ارائه محصول جامع امراض خاص به عنوان یک پوشش اضافی در بیمه های عمر و تشکیل‌سرمایه پیامدهای روحی و عاطفی و فشار ناشی از بیماری ها را تا حد امکان کاهش دهد. این محصول تنها در شرکت بیمه سامان ارائه شده است. در بازارهای بین المللی کشورهایی همچون ایسلند، آلمان و کانادا محصولات مشابهی به بازار عرضه نموده اند. پوشش امراض‌خاص در سه طرح پایه، آسایش و ممتاز ارائه شده که دراین بخش به مقایسه این طرح‌ها میپردازیم.

پوشش امراض خاص در هر سه طرح برای سنین ۲ تا ۶۰ سال قابل استفاده می باشد. همچنین هر سه طرح ۹۰ روز دوره انتظار دارند (استثنائا برای بیماری MS به مدت ۱۸۰ روز دوره انتظار در نظر گرفته شده است). به علاوه سقف تعهدات هر سه طرح ۱۰۰٪ سرمایه فوت تا سقف ۵۰۰ میلیون تومان می‌باشد. لازم به ذکر است استفاده از پوشش امراض خاص ملزم به سرمایه‌گذاری در صندوق سرمایه‌گذاری رشد۱ بیمه عمرسامان می‌باشد.

وام بدون ضامن بیمه عمر سامان

از دیگر مزایای بیمه عمر سامان، میتوان به دریافت وام از محل اندوخته اشاره کرد. در صورت سرمایه‌گذاری در بیمه عمر سامان، شما میتوانید بعد از گذشت یکسال از شروع بیمه‌نامه، بدون نیاز به ضامن به میزان ۹۰٪ اندوخته، وام دریافت نمایید. (سال اول ۹۰ درصد، سال دوم ۹۱ درصد تا سال ۸ ام ۱۰۰ درصد). همچنین امکان باز خرید بیمه‌نامه پس از یک سال وجود دارد که البته این مورد توصیه نمیشود. چرا که این بیمه نامه، یک قرارداد بلند مدت است و برای سود دهی نیاز به زمان دارد.

دریافت وام از بیمه عمر سامان

استثنائات بیمه عمر و تشکیل‌سرمایه

  • خودکشی: اگر مرگ بیمه شده، خودکشی تشخیص داده شود، سرمایه فوت قابل پرداخت نمیباشد. در چنین صورتی فقط اندوخته سنوات به استفاده کنندگان پرداخت خواهد شد.
  • فوت بیمه‌شده بوسیله بیمه‌گذار یا ذینفع.
  • مسافرت غیر عادی: خطرات ناشی از پرواز هوایی بجز مواردی که بیمه شده بعنوان یک مسافر عادی با خرید بلیط اقدام به پرواز در خطوط هوایی تجاری مجاز نموده است.
  • فعالیتهای خطرناک: چنانچه فوت بیمه شده ناشی از پروازهای اکتشافی و هر نوع تمرین و آموزش غواصی، پرواز هوایی، پرش با چتر نجات (سقوط آزاد)، هدایت کایت و یا سایر وسایل پرواز بدون موتور باشد، سرمایه فوت قابل پرداخت نمی باشد.
  • مشاغل خطرناک: چنانچه شغل بیمه شده به تشخیص بیمه گر، خطرناک محسوب شود. در این صورت بیمه‌نامه صرفاً همراه با الحاقیه استثنائات شغلی، قابل صدور می باشد.
  • اعمال خلاف قانون: چنانچه بیمه‌شده در اثر شرکت در فعالیتهای مجرمانه فوت کند، بیمه‌گر تعهدی برای پرداخت سرمایه‌فوت نخواهد داشت.
  • جنگ: در صورتیکه بیمه‌شده در نتیجه عملیات تدافعی و یا هرنوع حادثه دیگری که جنبه نظامی داشته باشد فوت نماید.
  • تشعشعات هسته ای: چنانچه بیمه شده در اثر انفجار یا تشعشعات هسته ای و … ناشی از آن فوت کند.
 

تسهیلات شرکت بیمه سامان برای دارندگان بیمه عمر

۷۰ درصد تخفیف بیمه خانه امن سامان.
۳۰ درصد تخفیف بیمه بدنه اتومبیل سامان.
امکان تقسیط بیمه ثالث اتومبیل سامان.
۱۰ درصد تخفیف و امکان تقسیط حق بیمه درمان تکمیلی سامان.

روش تهیه بیمه نامه

جهت کسب اطلاعات بیشتر یا تهیه بیمه‌نامه عمر‌و‌تشکیل‌سرمایه‌سامان کافیست از طریق شماره های زیر با ما تماس بگیرید.

۰۲۱۴۴۸۴۷۷۴۰
۰۹۱۲۹۴۷۶۷۱۴

بستن منو